Biżuteria

Brylant czy diament – co droższe?

Brylant czy diament – co droższe?

Chociaż wydawać by się mogło, że brylant i diament to dokładnie to samo, prawda jest delikatnie inna. Owszem, brylant jest diamentem, jednak nie byle jakim. Stanowi on kamień szlachetny o konkretnym kształcie. W przyrodzie diament bardzo rzadko przyjmuje postać brylantu. Ten rodzaj szlifu nadawany jest przez specjalistów w odpowiednich warunkach. Odpowiada za nie między innymi szalenie wysokie ciśnienie oraz temperatura. Jak zdążyliśmy zauważyć, powstanie naturalnego brylantu to prawdziwa rzadkość, a otrzymanie go poprzez obróbkę stanowi bardzo wymagający proces. Łatwo zatem zgadnąć, iż to właśnie on jest bardziej drogocenny od diamentu. Wynika to z faktu, iż klejnot może przyjmować inne szlify, które w porównaniu z brylantem nie będą już tak kosztowne. 

Co powinno zdobić pierścionek zaręczynowy – diament czy brylant?

Wybór kamienia szlachetnego, który ukoronuje tak znaczącą biżuterię, jaką jest pierścionek zaręczynowy może być trudny. Każdy mężczyzna chciałby, aby klejnot zawierał w sobie jak najwięcej szczerych intencji i głębokich uczuć. W dylemacie pomiędzy brylantem a diamentem, wygra oczywiście brylant. W końcu to on stanowi niezwykle pożądaną odmianę kamienia. Jest szalenie wyjątkowy, dlatego idealnie dopasuje się do dłoni równie niezwykłej kobiety. Nie oznacza to jednak, że diament jest gorszy. Jego niezwykła trwałość oraz niepospolite piękno zachwycą twoją drugą połówkę. Oba klejnoty doskonale dopełnią szczególny charakter pierścionka zaręczynowego i oczarują jego posiadaczkę. 

Jak czyścić diamenty?

Aby biżuteria z diamentami mogła cieszyć swym blaskiem przez wieczność, należy ją regularnie czyścić. Najlepszą propozycją na przywrócenie zanieczyszczonym klejnotom piękna jest zaniesienie ich do specjalisty. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że ukochana biżuteria nie ulegnie zniszczeniu. Wielbiciele domowych sposobów mogą umieścić swoje ozdoby na godzinę w bezbarwnym alkoholu lub na dwa kwadranse w roztworze wody i amoniaku. Istnieją także specjalistyczne płyny, zaopatrzone w instrukcję obsługi, która pomoże w poprawnym przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania. 

Udostępnij