Biżuteria

Nowoczesny pierścionek zaręczynowy

Nowoczesny pierścionek zaręczynowy

Moment zaręczyn choć niewątpliwie piękny, potrafi być szalenie stresujący. Jedną z kwestii, która wzbudza w mężczyznach wątpliwości jest wybrany przez nich pierścionek zaręczynowy. Będzie on zdobił dłoń drugiej połówki przez co najmniej kilka lat, zatem jego widok powinien ją zachwycić. Ciekawą propozycją są nowoczesne pierścionki, które dzięki swojej niecodziennej prezencji z pewnością przypadną do gustu znacznej części kobiet. Szczególnie intrygujące są modele wykonane z czarnego złota. Obok tego nietuzinkowego rozwiązania nie da się przejść obojętnie. Ten kruszec doskonale komponuje się z każdym kamieniem szlachetnym, jednak najciekawiej prezentuje się w połączeniu ze szmaragdem. 

Nowoczesne style pierścionków zaręczynowych

Chcąc postawić na nowoczesny pierścionek zaręczynowy, powinniśmy zapoznać się z trzykamieniowymi modelami oraz tymi w stylu Halo. Pierwsze charakteryzują się, jak sama nazwa wskazuje, trzema kamieniami szlachetnymi. Daje to duże pole do popisu, ponieważ możemy zdecydować się na wybór klejnotów jednego rodzaju, bądź trzech różnych. Kamień znajdujący się na środku, zazwyczaj jest nieco większy niż te, które go otaczają. Konfigurator pierścionków zaręczynowych, który w swojej ofercie mają niektóre sklepy jubilerskie, daje możliwość stworzenia dowolnej kompozycji. Biżuterię typu Halo można łatwo rozpoznać, dzięki kamieniowi szlachetnemu sporych rozmiarów, znajdującemu się w centralnej części pierścionka. Ma on zazwyczaj okrągły bądź kwadratowy kształt i jest otoczony przez drobne klejnoty, najczęściej diamenty. Niektóre bogato zdobione modele, zawierają kamienie nawet na obrączce. 

Czy nowoczesny pierścionek to jedyny prawidłowy wybór?

Oczywiście, że nie! Nowoczesne pierścionki zyskują na popularności, jednak nie są obowiązkowym wyborem. Minimalistki znacznie bardziej ucieszą się na widok klasycznych modeli w stylu Solitaire, które zdobi tylko jeden kamień szlachetny. Pierścionek zaręczynowy powinien być wybrany zgodnie z preferencjami drugiej połówki, a nie panującymi trendami, które i tak przeminą. 

Udostępnij