Biżuteria

Rubin w pierścionkach zaręczynowych

Rubin w pierścionkach zaręczynowych

Szczególna, namiętnie czerwona barwa rubinu sprawia, iż jest on bardzo częstym wyborem podczas zakupu pierścionka zaręczynowego. Świetnie komponuje się on nie tylko z dowolnymi kruszcami, ale także wieloma kamieniami szlachetnymi. Wyjątkowo pięknie prezentuje się w otoczeniu diamentu. Blask najtwardszego z minerałów genialnie uwydatnia charakterystyczny kolor rubinu. Po dodaniu do tego duetu różowego złota, otrzymamy fantastyczną kompozycję, która zachwyci każdą kobietę. To uniwersalne połączenie nie jest jednak jedynym. Podczas poszukiwań warto rozważyć także te odważniejsze rozwiązania. Owy klejnot nada klasy nieskończonej ilości wariacji. Nawet w towarzystwie tak trudnego materiału jakim jest czarne złoto, utworzy onieśmielająco piękną biżuterię, dedykowaną eleganckim kobietom.

Symbolika rubinu

Już sama barwa kamienia nasuwa nam na skojarzenie z pożądaniem oraz płomienną miłością. Jest to bardzo trafna myśl, bowiem to właśnie symbolizuje rubin. Legendy donoszą, iż boginie piękna, płodności oraz namiętności – Afrodyta i Wenus często posługiwały się tymi klejnotami. Według wierzeń owe kamienie posiadały niegdyś magiczne moce. Dodawały odwagi, bogactwa. W trakcie walki gwarantowały ochronę. Używano ich też do wzmacniania pozytywnej energii. Rubin jest także rubinem rozkoszy. Dedykuje się go jednemu ze znaków zodiaku – koziorożcowi. 

Niezwykłe rubiny

Do najkosztowniejszych, a co za tym idzie najbardziej pożądanych rubinów należą te o tzw. barwie “czerwieni krwi gołębiej”. Kolor ten charakteryzuje się oczywiście czerwienią połączoną z subtelnym odcieniem niebieskiego. Rzadkie są także kamienie odznaczające się asteryzmem, czyli występującymi smugami światła. Imitują one kształt gwiazdy mające zazwyczaj 4 lub 6 promieni. To zjawisko spowodowane jest przez obecność w sieci krystalicznej minerału inkluzji. Do niezwykłych rubinów zaliczyć można również te, na których zauważalny jest efekt kociego oka. Najcenniejszym z kamieni, wydobytym na Sri Lance jest Rosser Reeves. Posiada on gwieździste smugi oraz odcień gołębiej krwi. 

Udostępnij